Provincie veilt kunst en meubilair uit eigen collectie
Op vrijdag 6 oktober om 14 uur
Op vrijdag 6 oktober organiseert de Provincie Oost-Vlaanderen een veiling in het Provinciehuis. Een tweehondertal loten met meubilair, glaswerk, schilderijen en wandtapijten uit de provinciale collectie gaan onder de hamer. Bieden kan ter plaatse of online.
In 2024 centraliseert de Provincie haar diensten in een nieuw Provinciehuis op de site van de Leopoldskazerne in Gent. In het huidige Provinciehuis in de Gouvernementstraat en PAC Het Zuid staat nog heel wat oud meubilair dat niet mee wordt verhuisd. Dit wil de Provincie graag een tweede leven geven op een andere plek. Ook het kristal van Val Saint Lambert en heel wat kunstwerken zullen niet meer mee verhuizen.
Veilinghuis Jordaens zal deze stukken veilen op 6 oktober 2023 om 14 uur in het Provinciehuis in de Gouvernementstraat. Je kan ook online deelnemen aan de veiling via de website van het veilinghuis.
Divers aanbod
De schilderijen en wandtapijten, net zoals een aantal antieke meubels, werden veelal aangekocht in de vroege jaren 1970. De stukken moesten de vertrekken van het Provinciehuis, oorspronkelijk bedoeld als ambtswoning van de gouverneur, stofferen als representatieve ontvangstruimtes. Geen enkel van de kunstwerken heeft echter een aantoonbare band met Oost-Vlaanderen, noch via de biografie van de kunstenaars, noch via het onderwerp. Liever dan de werken te stockeren, verkiest de Provincie om ze te verkopen in de hoop dat ze op een andere plaats tot hun recht kunnen komen.
Het aanbod aan stukken is zeer divers. Bij het meubilair zitten onder meer een cirkante tafel van de Gentse meubelfabriek Vandenberghe-Pauvers en verschillende design bureaulampen Timor 69 (12 stuks). Bij de kunstwerken worden dan weer twee Franse wandtapijten aangeboden en het schilderij ‘Drinkgelag in een herberg’ van Hendrik Maertenszoon Sorgh (Rotterdam 1611 - Rotterdam 1670).
Neem een kijkje op de website van het veilinghuis voor alle stukken. Een greep uit de kunstwerken:
- Stilleven met vruchten, toegeschreven aan Alexander Adriaenssen (Antwerpen, 1587 -Antwerpen, 1661)
- Landschap met veroverende soldaten, Anoniem, Hollandse School, (17de eeuw)
- Stilleven met keukengerei, toegeschreven aan Cornelis Jacobszoon Delff (Delft, 1571 – Delft, 1643)
- Vee in de weide, Louis Robbe (Kortrijk, 1806 – Brussel, 1887)
- Drinkgelag in een herberg, Hendrik Maertenszoon Sorgh (Rotterdam, 1611 – Rotterdam, 1670)
- Drie honden, Jan Stobbaerts (Antwerpen, 1838 – Schaarbeek, 1914)
- Kudde schapen, Corneille Van Leemputten (Werchter, 1841 – Schaarbeek, 1902)
- Drinkgelag in een herberg, Anthonie Victoryns (Antwerpen, circa 1620 - 1656), gedateerd 1642
- Drie honden, Jan Stobbaerts (Antwerpen, 1838 - Schaarbeek, 1914)
- Kudde schapen, Cornelius Van Leemputten (Werchter, 1841 – Schaarbeek, 1902)
- Wandtapijt De dans, Aubusson (Frankrijk), circa 1700
- Wandtapijt Twee figuren in een park, Aubusson (Frankrijk), circa 1700
Praktisch
Alle praktische info over de werkwijze van de veiling vind je op de website van de Provincie. Er worden vooraf ook enkele kijkdagen op afspraak georganiseerd voor geïnteresseerde kopers.