Fietstunnel op F7 Gent-Kortrijk geopend in Zulte
Op woensdag 30 april werd de nieuwe fietstunnel onder de Drogenboomstraat in Zulte plechtig geopend. De tunnel biedt een veilige en vlotte fietsverbinding op fietssnelweg F7. Fietsers kunnen vanaf nu in één rechte lijn fietsen van Zulte tot Waregem.
28 meter lang en 4 meter breed
De fietssnelweg F7 verbindt Gent en Kortrijk via Deinze, Zulte en Waregem. Met de realisatie onder de Drogenboomstraat werkt de Provincie een belangrijke missing link weg. De nieuwe fietstunnel is 28 meter lang en heeft een fietspad van vier meter breed waardoor het voor de gebruikers veilig en aangenaam fietsen is.
Het project in Zulte omvat niet enkel de fietstunnel. Ook de bestaande aantakkingen van de F7 met de Drogenboomstraat werden heraangelegd. Fluvius plaatst op korte termijn verlichting langs de fietspaden en in de tunnel.
“Veel ouders zullen met een geruster gemoed hun kinderen met de fiets naar school zien vertrekken, want de oversteek aan de Drogenboomstraat was letterlijk een figuurlijk een barrière voor veel fietsers.”
gedeputeerde Kurt Moens, bevoegd voor Mobiliteit
De Provincie Oost-Vlaanderen en de Vlaamse overheid financierden de bouw van de nieuwe fietstunnel in Zulte. De subsidies van de Vlaamse Overheid komen uit het Kopenhagenfonds.
“Ongeveer 10 jaar geleden hebben we dit knelpunt aangekaart. We zijn dan ook heel gelukkig en dankbaar dat de veilige fietstunnel vandaag officieel kan worden ingehuldigd. Deze mooie verbinding tussen Zulte en Waregem is een grote meerwaarde voor alle fietsers. Een welgemeende dank aan het huidige en vorige provinciebestuur voor deze prachtige en functionele investering.”
Sofie Delaere, schepen Openbare Werken Zulte
“De Vlaamse Regering blijft sterk inzetten op nieuwe en verbeterde fietsinfrastructuur. Als we de Vlaming willen verleiden om meer en vaker alternatieve transportmiddelen te gebruiken, moet ook de infrastructuur daarvoor veilig, comfortabel en voldoende aanwezig zijn. Fietssnelwegen zijn daar een mooi voorbeeld van.”
Annick De Ridder, Vlaams minister voor Mobiliteit
Mijlpaal
De bouw van de fietstunnel in Zulte is een belangrijke stap in de volledige realisatie van de fietssnelweg F7 tussen Gent en Kortrijk. Eind vorig jaar werd ook al het stuk tussen de Tonnestraat en de Nachtegaalstraat geopend. Vanaf de Burggravenlaan in Gent tot aan de provinciegrens is de F7 bijna 27 km lang. Daarvan is nu zo’n 23 km gerealiseerd.
De voorbereidingen om de laatste missing links weg te werken, zitten nu in de laatste rechte lijn. Zo zit het traject tussen de Kruishoutemstraat en de Meylegemstraat, goed voor een stuk van 2,4 km, in de fase van grondverwerving. Als alles verder gunstig verloopt, kunnen ook daar de werken spoedig starten.
Infietsen tunnel Drogenboomstraat Zulte F7.mp4
MP4 14 MB
Kurt Moens
Koen De Visscher