Aalst, Eeklo en Sint-Gillis-Waas genomineerd voor Winkelhier Award 2022
prijsuitreiking op donderdag 27 oktober 2022
Aalst, Eeklo en Sint-Gillis-Waas zijn genomineerd voor de Winkelhier Award 2022. Op donderdag 27 oktober wordt de uiteindelijke winnaar bekendgemaakt.
Voor de drie laureaat-gemeenten wordt een promofilm gemaakt die de bekroonde acties extra in de kijker zet. Het winnende bestuur mag zich twee jaar lang Winkelhiergemeente noemen.
Winkelhieren of lokaal kopen is altijd een goed idee! Oost-Vlaamse ondernemers stellen hun klanten voorop door het aanbieden van kwaliteitsvolle producten, uitgebreide dienstverlening, goede service en correct advies.
Met de uitreiking van de Winkelhier Award worden innovatie en creatieve acties voor detailhandel en horeca uitgelicht.
"Detailhandel en horeca zorgen samen met wonen en recreatie voor bruisende dorps- en stadskernen. Daarom zetten we vanuit het provinciebestuur al jaren in op handelskernversterking. Bij voorkeur doen we dit samen met onze Oost-Vlaamse steden en gemeenten en met de handels- en horecaverenigingen. De provinciale subsidies geven de besturen en ondernemers dat financieel duwtje in de rug, nodig om een actie voor detailhandel op te zetten."
gedeputeerde Leentje Grillaert, bevoegd voor Middenstand
Elf lokale besturen hebben meegedongen voor de prijs van Winkelhiergemeente 2022. Alle voorgestelde initiatieven zijn zeer waardevol in de ondersteuning en promotie van de lokale economie, van het winkelhieren.
"Vele acties zijn inspirerend. Of het nu gaat over het opzetten van een communicatiecampagne, over het begeleiden van startende ondernemers, tot het aanpakken van de winkelleegstand. Al deze initiatieven dragen bij tot een aangename winkelbeleving. Winkel je toch liever online? Veel lokale ondernemers hebben een eigen website waar de klanten terecht kunnen."
Jos Vermeiren, directeur UNIZO Oost-Vlaanderen
Genomineerden
Drie Oost-Vlaamse besturen zijn genomineerd voor de Winkelhier Award 2022: Aalst, Eeklo en Sint-Gillis-Waas.
Aalst heeft een nominatie binnengehaald met ‘Immo Cupido’, een actie waarbij het lokaal bestuur startende ondernemers en eigenaars van leegstaande panden bijeen brengt, om te komen tot een ‘match’. Drie enthousiaste ondernemers zijn zo tot een ideale locatie gekomen. Een tweede actie maakt starters zichtbaar bij het grote publiek via het label ‘De Nieuwe Collectie’. 32 deelnemers hebben zich aangemeld.
In Eeklo worden dan weer alle ondernemers in beeld gebracht: de campagne ‘Eeklove’ zorgt ervoor dat elke Eeklose ondernemer terug te vinden is op Facebook en Instagram. De kerstactie gehouden in 2021-2022 bleek zeer succesvol: ongeveer 4 200 volle spaarkaarten werden ontvangen. Zo is er voor een half miljoen EUR uitgegeven bij de deelnemende Eeklose handelaars in de voorbije kerstperiode.
Sint-Gillis-Waas pakt uit met de LEO’s, de prijsuitreiking voor de Leukste Economische Ondernemingen van de gemeente. Meer dan 1 600 inwoners brachten al hun stem uit voor de starter, respectievelijk de ondernemer van het jaar. De jeugdverenigingen mogen er de winkelvitrines fotograferen en de mooiste etalage van het jaar kiezen.
Prijsuitreiking
De pers is welkom om de prijsuitreiking bij te wonen.
Wanneer: donderdagavond 27 oktober om 19 uur
Waar: Provincieraadzaal Provinciehuis, Gouvernementstraat 1, 9000 Gent
Winkelhiergemeente 2022 is een gezamenlijk initiatief van Provincie Oost-Vlaanderen en UNIZO Oost-Vlaanderen.